Останні новини

Новина

Виставка Бориса Фірцака «Різне»

З 26 вересня 2019 року в центрі сучасного мистецтва «Білий Світ» проходить художня виставка українського живописця Бориса Фірцака.

 

 

Художник народився 26 квітня 1962 р. в с. Білки Іршавського району Закарпатської області. Митець ріс в атмосфері творчості. Творчий шлях художника розпочався з прикладу його батька. Як розповів сам художник, батько гарно малював, і з самого дитинства юний художник був забезпечений всім  необхідним для малювання. У Закарпатті був не типовий для Радянського Союзу літній табір для обдарованих дітей «юний художник», в якому збиралися діти з усієї України.  

 

 

Наступним кроком на шляху до мистецтва були роки учнівства в Республіканській художній школі ім. Т. Г. Шевченка в Києві (1979), а потім навчання в Українському поліграфічному інституті ім. Івана Федорова на кафедрі поліграфічного дизайну і книжкової графіки у місті Львові (1984).

 

 

В час, коли відбувався розпад Радянського Союзу, роботу по книжковій графіці знайти було дуже складно, тому довелося працювати в різних напрямках. Одним з них стала робота в театрі, де Борис малював афіші, а згодом йому запропонували зробити сценографію костюмів для вистав. Але, паралельно з усім,  художник займався графікою та живописом. У своїх роботах він намагається зберегти портретні риси людей, яких він малює. Також в його роботах можна побачити натюрморт та пейзажі. Як розповів сам художник зараз у нього в проєкті зробити пейзаж Карпат.

 

 

Перша велика виставка художника Бориса Фірцака  відбулась у 1987 році у Москві. Потім зробили аналогічну виставку у Києві – це була перша колективна виставка митця.

 

«Художник – сам по собі стиль. Я намагаюсь робити своє», - наголосив Борис Фірцак.

Глядач та художник мають різні бачення на твори. Автора більш цікавить технічність, а глядач заглиблюється в символи. Борис працював з олійними фарбами та гуашшю. Зараз художник працює з акрилом та темперою, але мріє повернутись до олійного живопису. Попри виставки митець має 2 кінопроєкти, де він працював як режисер - постановник.

 

 

На виставці Бориса Фірцака «Різне» зібрані роботи, котрі не увійшли з різних причин до інших проєктів, такі різні, але об’єднанні в одну експозицію.   «У творчої людини ставлення до своїх робіт, як до власних дітей. Є діти слухняні, є діти бешкетники, але ти їх любиш. Так і в живописі, є погані роботи, але ти їх любиш», - зауважив художник.  

 

 

З 2014 – учасник мистецького об’єднання київських художників «Синій жовтень». Твори зберігаються у Музеї видатних діячів української культури, Музеї театрального, музичного та кіномистецтва України, Фонді Мазоха у Львові, Будинку-музеї М. Волошина в Коктебелі, Музеї українського живопису (Дніпро) та у приватних зібраннях України, США, Австрії, Данії, Польщі, Росії, Чехії.

 Виставка триватиме до 13 жовтня 2019 року.

 

816
2019-10-03

Додати коментар