Останні новини

Новина

Російськомовних шкіл в Україні більше не буде

Вже з вересня 2020 року в Україні не залишиться російськомовних шкіл. Про це сказала міністр освіти і науки Ганна Новосад в ефірі одного з українських телеканалів.

 

“Російськомовні школи (в Україні, – ред.) ще є, однак з вересня 2020 року такі школи переходять на українську мову навчання. Школи мов меншин, що належать до мов Європейського Союзу – з вересня 2023 року. Власне, і ті, і ті ми повинні до цього переходу підготувати. Однак в цих школах, які в основному будуть навчатися українською мовою, все одно буде зберігатися можливість вивчати свій предмет – рідна мова – рідною мовою”, – розповіла нова очільниця Міністерства освіти і науки.

 

Як відомо, 28 вересня 2017 року набрав чинності закон “Про освіту”. Цим законом передбачається, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є українська, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін двома або більше мовами. При цьому особам, які належать до національних меншин, гарантується право на навчання рідною мовою нарівні з українською в окремих класах комунальних установ дошкільної та початкової освіти.

 

Конституційний Суд України визнав, що цей закон відповідає чинній Конституції.

 

джерело: today

631
2019-10-04

Додати коментар