Останні новини

Новина

Пенсії доведеться повернути: в Україні стартує масштабна перевірка пенсіонерів

Зовсім скоро Міністерство фінансів України отримає доступ до реєстрів і буде відслідковувати всі фінансові потоки пенсіонерів, які отримують допомогу від держави.

 

Правда, вже зараз пенсіонерів строго контролюють і змушують повертати державі «зайві» виплати. Є цікава тенденція - українки мають право виходити на пенсію раніше, в 55 років. Але за умови, що мають страховий стаж 30 років і більше не працюють. У разі, якщо вони, оформивши посібник, все-таки знайшли собі роботу, вони зобов'язані попередити про це фонд, і пенсію їм виплачувати припиняють.

 

Ось випадок, коли в Одесі жінка, яка оформила пенсію достроково в грудні 2014 року, примудрилася влаштуватися на роботу в приватне підприємство в квітні 2016 року і отримувати ще й зарплату. Пенсійний фонд виявив обман в травні, коли проводив верифікацію працюючих пенсіонерів. Жінку запросили прийти в фонд і поговорити, але вона так і не з'явилася. Тепер суд вирішив, що пенсіонерка зобов'язана повернути державі близько 3 тисяч гривень.

 

Також стало відомо, що громадяни України хочуть, щоб відповідні органи перерахували пенсії. Зокрема, повернути коефіцієнт страхового стажу 1,35% і перерахувати пенсії пенсіонерів, яким зменшили цей коефіцієнт до 1%. Про це йдеться в новій петиції, яка опублікована на сайті президента. На думку автора петиції, зменшення відсотка стало прямим порушенням Конституції і конституційних прав громадян і вимагає «відновити справедливість».

 

В грудні 2019 року українців чекає чергове підвищення пенсій - мінімальна виплата збільшиться на 74 гривні, а максимальна - на 740 гривень.

 

джерело: today

682
2019-10-07

Додати коментар