Останні новини

Новина

Збори в селі Круглик

Журналістів інтернет видання «Слово Громади» запросили в село Круглик для висвітлення громадських слухань з приводу питання об’єднання в одну територіальну громаду.

 

Реформа децентралізації передбачає новий адміністративно-територіальний устрій та передачу значних повноважень органам місцевого самоврядування, а також вона спрямована на покращення життя місцевого населення та стійкого економічного зростання.

Добровільне об’єднання територіальних громад регулюється Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» від 5 лютого 2015 р. № 157-VIII.

 

Процес об’єднання села Круглик з навколишніми селами розпочався ще з 2016 року. Було розіслано всім селам пропозиції щодо об’єднання в одну громаду. На цю пропозицію відгукнулись такі села: Ходосівка, Гвоздів та Хотів, у склад якого входять Круглик та Кременище. Центром територіальної громади планують зробити село Ходосівку.

 

Проблема полягає в тому, що деякі жителі сел Круглик та Кременище хочуть об’єднатися з смт. Чабани. Місцевий активіст Тихон Тихонович організував збір підписів серед місцевого населення для того, щоб дізнатися думку людей щодо об’єднання з центром у селі Ходосівка. Було зібрано 168 підписів на користь об’єднання з смт. Чабани.

 

 

За словами Надії ПАСІЧНИК, села Круглик та Кременище, які входять до складу Хотівської сільської ради не можуть об’єднатися з смт. Чабани з причини того, що вони не мають спільних меж між собою, а згідно Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» села повинні межувати.

 

«Чому саме в цій територіальній громаді? Тому що у всіх цих населених пунктах створена інфраструктура, і нам не потрібно буде витрачати багато коштів на те, чого в нас немає. В нас є школа, дитячий садочок, лікарня, пожежна охорона. Ми спроможні все це утримувати», - зазначила Надія ПАСІЧНИК, депутат с. Круглик, секретар Хотівської сільської ради.

 

Всі пропозиції щодо об’єднання в Ходосівську ОТГ були направлені в Обласну Державну Адміністрацію.   

697
2019-11-14

Додати коментар