Останні новини

Блог

Невдачі та основні результати України за часів П. Порошенка на посаді Президента України

 

Термін Петра Порошенка на посаді Президента вже майже скінчився, і Україна повільно рухається вперед, але питання в тому, чи вдасться нашій країні реально досягти своїх цілей. Більшість українців, у тому числі велика кількість експертів та простого населення, наполягають на тому, що після революції Євромайдану 2013 року в Україні нічого не змінилося.

 

Але насправді, Україна має набагато кращий стан сьогодні, ніж був відразу після революції Євромайдану. Тоді Росія тільки окупувала Крим, а російська армія, здавалося, готова була розпочати повномасштабне вторгнення в Україну. ВВП України наблизився до радикального показника, значення якого був майже на чверть нижчий за останні роки. Урядова система була в руїнах і глибоко вкорінена корупція режиму минулого Президента нанесла масштабну шкоду економіці і суспільству. Дійсно, незважаючи на оптимізм, спричинений  революцією, Україна була на межі краху.

 

Хоча Крим все ще є окупований і не повернений до складу України, адміністрація Порошенка побудувала армію і воювала з росіянами та їхніми заступниками у східному Донбасі. Але, все ж таки, Президент Порошенко не виконав своєї основної передвиборної обіцянки, тобто не приніс миру в Україну. Він намагався реформувати поліцію та розвинути широкі політичні, дипломатичні, культурні та економічні зв'язки із Заходом. Він очистив непрацюючий банківський сектор, стабілізував валюту та раціоналізував ціни на енергоресурси - все це відповідає вимогам Міжнародного валютного фонду. Український аналітичний центр розраховував, що тільки газовий сектор і податкові реформи врятували державний бюджет на $ 6 млрд., Що становить майже 6 відсотків ВВП.

 

Україна пережила такі величезні зміни, не відступаючи від демократії та прав людини. Україна функціонує з високим ступенем свободи слова. Незважаючи на численні суперечності, демократія України довела свою стійкість. Звичайно, країна ще не досконала, а політика і економіка все ще підкорюються олігархам. Процес деолігархізації або зменшення впливу олігархічних кланів на соціально-політичні процеси зазнав невдачі. Навпаки, сьогодні їхній вплив збільшився. Глибинна корупція проникла в усі аспекти діяльності. Олігархи щодня працюють на складних перевіриних корупційних схемах.

 

Проте, враховуючи тривожні антидемократичні, антиринкові та популістські тенденції в інших країнах Європи, Україна виглядає цілком здоровою - набагато більш «європейською» - у порівнянні.

 

Фото: Страна.

1987
2019-03-22

Маріна Запаранчук

студентка, політолог, НПУ імені М.П.Драгоманова