Останні новини

Новина

3 ключових питання, що впливають на світову торгівлю прямо зараз

Незважаючи на той факт, що міжнародна торгівля є більш упорядкованою і взаємозалежною, ніж будь-коли раніше, в галузі як і раніше існує ряд проблем.

 

Ці проблеми ускладнюють роботу ланцюжків поставок у всьому світі на оптимальному рівні. Ось погляд на три з найбільш важливих питань, які впливають на світову торгівлю прямо зараз.


1. Підвищення тарифів.
Будучи найбільшою в світі економікою, Сполучені Штати володіють великою економічною потужністю і впливом. Однак при президенті Трампі Сполучені Штати вирішили брати участь в серії торгових воєн, використовуючи тарифи в якості основної зброї. Протягом усієї своєї кампанії Дональд Трамп неодноразово заявляв, що, на його думку, Сполучені Штати потерпають від ряду поганих торговельних угод та маніпулюванням валютою з боку таких країн, як Китай. Вступивши на посаду, президент Трамп почав вводити ряд різних тарифів на імпортовані товари і обгрунтував їх, як спробу зробити умови торгівлі більш сприятливими для Сполучених Штатів. За останні два роки Трамп встановив тарифи в 10-25% на китайські товари на сотні мільярдів доларів. До цих товарів відносяться сонячні панелі, сталь, алюміній і багато інших. У відповідь на ці тарифи Китай також ввів тарифи на американський імпорт на сотні мільярдів доларів.


В даний час в Сполучених Штатах діє більше тарифів на китайські товари, ніж в Китаї на американські товари. Однак цієї торгової війни «один за одним» здається, що кінця їй не видно. Тепер Китай ввів заборону на купівлю сільськогосподарської продукції США, а також девальвував свою валюту в якості ще однієї спроби виграти торгівельну війну зі Сполученими Штатами. Ця затяжна торгова війна порушує вільний потік торгівлі між двома найбільшими економіками світу.


2. Крадіжка і підробка інтелектуальної власності.
Ця проблема також в першу чергу між Китаєм і США. Президент Трамп звинуватив китайців в участі в нестримній крадіжці інтелектуальної власності за допомогою кібератак і примусової передачі технологій. Китайці також звинувачувалися багатьма різними сторонами в підробці численних брендів і продуктів. Безперервна крадіжка інтелектуальної власності китайськими компаніями є дуже серйозною проблемою. Навіть президент Китаю Сі Цзіньпін висловився проти цього і висловив упевненість в тому, що необхідні більш суворі покарання за порушення.


У 2017 році Федеральний резервний банк Міннеаполіса провів дослідження, в ході якого було встановлено, що приблизно половина всієї технології, що належить китайським компаніям, була отримана іноземними компаніями. Крадіжка інтелектуальної власності є основною проблемою світової торгівлі, оскільки вона дозволяє компаніям незаконно отримувати прибуток від проривів, скоєних іншими компаніями. Це знижує стимул для підприємств до інновацій і часто призводить до того, що ринки наповнюються продукцією, якої не повинно бути. Це посилює конкуренцію і, отже, знижує ціни для підприємств, які витратили початкові кошти на дослідження і розробки для розробки і поліпшення своїх продуктів. Незважаючи на зростаючу обізнаність про проблему і діях, що вживаються для її вирішення, крадіжка інтелектуальної власності продовжує залишатися серйозною проблемою.


3. Уряди конфісковують вантажі.
Хоча міжнародні торговельні компанії вже давно змушені турбуватися про те, що пірати з таких місць, як Сомалі, заважають перевезеням в океанах, уряди в даний час активно перехоплюють вантажі в набагато більшому масштабі. Наприклад, недавно Іран захопив три нафтові танкери в Перській затоці. Іран зробив це у відповідь на жорсткі санкції, накладені на нього урядом Сполучених Штатів. Санкції Трампа - це спроба перекрити продажу нафти в Ірані, яка є основою його економіки.


Таким чином, завдяки зростанню сучасних технологій міжнародна торгівля все ще процвітає. Проте, величезна кількість зростаючих тарифів, контрафакції та крадіжок інтелектуальної власності, а також урядових конфіскацій створюють проблеми для світової торгівлі прямо зараз. Ці проблеми, як видається, обертаються в основному навколо трьох країн: Сполучених Штатів, Китаю та Ірану. Всі три з цих країн мають абсолютно різні політичні ідеології, і всі три дуже впливові.

 

Маріна ЗАПАРАНЧУК

студентка, політолог,

НПУ імені М.П. Драгоманова

1063
2019-12-24

Додати коментар