Останні новини

Новина

В Києві презентували черговий варіант нового районного (повітового) поділу областей України

Центр політико-правових реформ презентував черговий варіант адміністративно-територіального устрою субрегіонального рівня 24 областей України.

 

Про це повідомляє ЦППР.

Протягом 2019 року у кожній з 24 областей відбулися відповідні обговорення із зацікавленими сторонами, і на основі цих обговорень була напрацьована нова концепція. 

Експертні пропозиції розроблялися в межах проекту «Підготовка та громадське обговорення обґрунтованої пропозиції нового районного (повітового) поділу всіх областей в рамках реформи місцевого самоврядування України», що реалізувався Центром політико-правових реформ завдяки фінансовій підтримці Уряду Великої Британії.

 

За словами В’ячеслава Негоди, заступника Міністра розвитку громад та територій України, це – початок підготовки пропозицій до проекту закону, яким у парламенті відповідно до Конституції має бути затверджений адміністративно-територіальний устрій на субрегіональному рівні: «Ми передбачаємо в цьому проекті закону як додатки – перелік громад, які входять в той чи інший субрегіональний рівень. Таким чином, ми плануємо подвійну легітимізацію адмінтерустрою на базовому рівні».

 

Голова Правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко розповів про особливості методології моделювання адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального рівня, що застосовувалася у межах проекту. Вона передбачала врахування чотирьох основних критеріїв для нового поділу на райони чи повіти:

 

  1.  чисельність населення: у межах субрегіонального утворення проживають не менше 150 тис. населення;
  2.  наявність міста, яке виконає функцію центру району (повіту);
  3.  компактність території та врахування можливості транспортної доступності до населених пунктів субрегіонального утворення;
  4.  кількість громад, які охопить новий район (повіт).

 

«Крім цих критеріїв треба обговорювати історичні, культурні, економічні та інші особливості кожної території та враховувати їх в майбутньому субрегіональному поділі», – вважає експерт.

«Ми сьогодні поки не ведемо мову про те, як має називатися адмінтеродиниця субрегіонального рівня – район, повіт, округ чи ще якось. Ми сьогодні приступаємо до обговорення їх формату. Хоч такі обговорення тривають в країні з початком реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Та поки рано навіть говорити, де і скільки районів буде. Напрацьовані матеріали Центру політико-правових реформ тепер обговоримо у ширшому колі, залучивши, в тому числі, народних депутатів України. Думаю, Мінрегіон найближчим часом створить спеціальну робочу групу, яка займеться цим питанням. Фінальне обговорення плануємо за круглим столом у парламенті. Орієнтовно це буде в квітні», - сказав заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

 

Відповідно до напрацювань Центру маємо 2 варіанти укрупнених районів:

1️⃣Ірпінський, Фастівський, Білоцерківський, Обухівський, Бориспільський, Переяслав-Хмельницький.
2️⃣Ірпінський, Васильківський, Білоцерківський, Обухівський, Бориспільський, Переяслав-Хмельницький.

Експерти Єдина громада вважають, що презентована розробка - приклад найбільш не правильного юридичного рішення. Адже після завершення децентралізації - функції районів як такі завершують свою дію і в часі, і юридичних правах.

Пропозиція Єдина громада - внести зміни до Концепції, та замість 3️⃣, залишити 2️⃣ рівні адміністративно-територіального устрою - без районів.

Нагадаємо, що у планах держави завершити реформу у 2020 році, провівши чергові місцеві вибори на новій територіальній основі місцевого самоврядування.

1203
2020-03-10

Додати коментар