Останні новини

Новина

МАЄТЕ ПРАВО НА ПРОВЕДЕННЯ ГРОМАДСЬКИХ СЛУХАНЬ З ПИТАНЬ МІСТОБУДІВНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ

Кожне місто, що розвивається потребує розвитку власної інфраструктури. Вирішення цього питання має потенціал забезпечити належні умови життєдіяльності містян, приватного бізнесу, тощо. Водночас, місцеві ради в Україні зобов'язані самостійно проводити громадські слухання щодо затвердження містобудівної документації, які проводяться у форматі подання пропозицій від громади.

 

Організаційна складова

 

          Згідно чинного законодавства, місцеві ради мають оприлюднювати проекти містобудівної документації, повідомляти про початок процедури розгляду пропозиції громадськості, а також спосіб подання відповідних пропозицій. Взагалі, всі подані пропозиції громадськості обов'язково реєструються та розглядаються у місячний строк. За результатами розгляду пропозицій по кожній пропозиції надається відповідь про їх врахування або обґрунтована відмова.

 

Правовий контекст

 

         Громадським слуханням підлягають розроблені в установленому порядку проекти містобудівної документації на місцевому рівні: генеральні плани населених пунктів, плани зонування територій, детальні плани територій ст.21 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності».

 

         Важливо відзначити, що затвердження проектів містобудівної документації без проведення процедури розгляду пропозицій громадськості забороняється. А самі громадські слухання щодо проектів містобудівної документації проводяться у порядку, який визначив  Кабінет Міністрів України у своїй постанові від 25.05.2011 р. №555 «Про затвердження Порядку проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні».

 

Характер реалізації

 

         Кожен член громади, громадянин України має право вимагати від органу місцевого самоврядування оприлюднення всіх проектів містобудівної документації. Водночас, важливим елементом реалізації цього права є згуртування членів територіальної громади та подання пропозицій до проектів.

 

     Всі матеріали генерального плану та детального плану території не можуть містити інформацію з обмеженим доступом та бути обмеженими в доступі - всі ці матеріали повинні бути оприлюднені на веб-сайті міської ради.

 

 

Фото: yampmrada.in.ua

1845
2018-02-16

Додати коментар