Останні новини

Новина

МАЄТЕ ПРАВО НА ПРОВЕДЕННЯ МІСЦЕВОГО РЕФЕРЕНДУМУ

Місцевий референдум – це можливість членів територіальної громади безпосередньо брати участь в ухваленні рішень шляхом прямого голосування. Рішення, які були ухвалені на місцевому референдумі, є обов'язковими до виконання на всій території громади.

 

Організаційна складова

 

   Згідно чинного законодавства на місцевий референдум можуть бути винесені будь-які питання, що належать до компетенції місцевого самоврядування. Проте, зазвичай, виносяться тільки ті важливі для громади питання, рішення яких не може бути ухвалене у інший спосіб.

Правовий контекст

 

    Громадяни України мають право брати участь в управлінні державними справами, у всеукраїнському та місцевих референдумах - ст.38 Конституції України.

 

     Місцевий референдум є формою вирішення територіальною громадою питань місцевого значення шляхом прямого волевиявлення - ст.7 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні».

 

Хто і що можна ініціювати через місцевий референдум

 

     По-перше, ініціювати проведення місцевого референдуму можуть голова громади, депутати місцевої ради, або громадяни шляхом збору підписів.

 

       По-друге, ініціювати проведення місцевих референдумів з важливих для громади питань, наприклад: розміщення на території підприємства з особливими умовами роботи, об'єднання територіальних громад, питання дострокового припинення повноважень місцевої ради чи голови громади.

 

Фото: shutterstock 

2472
2018-02-21

Додати коментар