Останні новини

Новина

Як розірвати шлюб через державні органи його реєстрації?

Згідно чинного шлюбно-сімейного законодавство можливість припинення шлюбу в адміністративному порядку передбачено, як в органах реєстрації актів громадського стану (далі по тексту РАЦС) так і в судовому порядку. Видання «Слово Громади» вирішило посприяти правовій обізнаності громади з питання розірвання шлюбів через РАЦСи.

 

        Варто нагадати, що порядок державної реєстрації розірвання шлюбу в органах РАЦС регламентується Законом України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану». А от його розірвання відбувається за заявою подружжя, яке не мають дітей, а також, якщо другий з подружжя визнаний безвісно відсутнім або недієздатним.

 

       Самі органи РАЦС не з’ясовують причини розірвання шлюбу, не вимагають доказів неможливості збереження родини, не приймають заходів щодо примирення подружжя.

 

Правові акценти розірвання шлюбу

 

      В сімейному Кодексі України ч. 3 ст. 106 стверджується, що шлюб розривається незалежно від наявності між подружжям майнового спору.

 

         Перший акцент. Якщо ж шлюб розривається по взаємній згоді подружжя передбачено особисту присутність кожного з них. Якщо ж один з подружжя через поважну причину не може особисто подати заяву про розірвання шлюбу, таку заяву, нотаріально засвідчену або прирівняну до нотаріально засвідченої, від його імені може подати другий з подружжя. 

 

   Другий акцент. Державна реєстрація розірвання шлюбу проводиться за місцем проживання подружжя або одного з них та після закінчення одного місяця від дня подання відповідної заяви, якщо вона не була відкликана.

 

     Третій акцент. Розірвання шлюбу в органах РАЦС може здійснюватися за заявою не тільки обох, але й одного з подружжя, причому незалежно від наявності в них спільних неповнолітніх дітей. Закон припускає таку можливість у випадках: 1) якщо один з подружжя визнаний судом безвісно відсутнім; 2) якщо один з подружжя визнаний судом недієздатним.

 

      Четвертий акцент. Орган державної реєстрації актів цивільного стану складає актовий запис про розірвання шлюбу після спливу одного місяця від дня подання заяви, якщо вона не була відкликана та видає свідоцтво про розірвання шлюбу.

 

              За матеріалами ГО «Мережа правового розвитку»

 

Фото: rivne1.tv

1739
2018-03-01

Додати коментар