Останні новини

Новина

Маєте право на створення органів самоорганізації населення

Історія людства вчить, що сильні та свідомі громадяни є основою сильної і функціональної громади. Відповідно, щоб створити таку громаду в арсеналі сучасного демократичного суспільства є такий інструмент, як ОСН, який розшифрується, як органи самоорганізації населення

 

В загальному, орган самоорганізації населення (ОСН) є представницьким органом, що створений громадянами, які спільно об'єднуються у межах певної території (будинку, вулиці, кварталу) з метою розвитку території та захисту своїх інтересів.

 

Які є повноваження органу самоорганізації населення (ОСН)?

 

Перше, представляти інтереси жителів будинку/вулиці/кварталу у місцевій раді, зокрема брати участь у засіданнях, подавати пропозиції до проектів рішень, програм, бюджету міста;

 

Друге, здійснювати контроль за якістю надання житлово-комунальних послуг, якістю проведення ремонтних робіт у будинках (ремонт під'їздів, утеплення, підготовка до зими тощо);

 

Третє, організовувати заходи з облаштування території, проведення робіт з благоустрою, озеленення, утримання у належному стані прибудинкової території.

 

Правова основа роботи ОСН

 

Порядок створення органів самоорганізації населення (ОСН) регулюється ЗУ «Про органи самоорганізації населення». Створення ОСН відбувається шляхом проведення загальних зборів громадян за місцем проживання.

 

Водночас, місцева рада може наділяти ті чи інші ОСН додатковими повноваженнями, і одночасно може передавати кошти та технічні ресурси на виконання цих повноважень.

 

Як користуватись правом на створення ОСН?

 

Перш за все, ознайомтесь із законодавчою базою, що регламентує сферу діяльності ОСН. Надалі, Вам варто збирати мешканців будинку/кількох будинків/вулиці та створити власні органи самоорганізації населення.

 

В кінцевому рахунку, вимагайте ухвалення місцевою радою окремого рішення про наділення Вашого ОСН додатковими повноваженнями, зокрема у сфері контролю за наданням житлово-комунальних послуг, контролю за проведенням ремонтних робіт у будинках тощо.

 

Пам’ятаємо, якщо ми хочемо якісно змінити країну і стати в ній господарем, варто змінити свою вулицю, будинок і громаду. Стати відповідальним.

 

Фото: https://cloudarchitectmusings.com

1926
2018-01-26

Додати коментар