Останні новини

Новина

Медичний резонанс у Фастові: сила громади проти «договорняків влади»

Із попереднього номеру Ви, шановні читачі, вже дізнались про медичний скандал, який був спричинений міською владою під керівництвом очільника Фастова - Михайла Нетяжука. Нагадаємо, що рішенням сесії фастівської міської ради був розірваний договір із «Фастівським центром первинної медико-санітарної допомоги»

 

 

В результаті якого педіатричне відділення центру залишилось без належного приміщення для обслуговування дітей. Проте громада Фастова у цей раз не просто обурилась такими обставинами, а вирішила рішуче діяти.

 

Тож батьки маленьких фастівчан сформували фастівську ініціативну групу захисту інтересів громади, обравши головою ініціативної групи звичайну матусю – Тетяну Пінчук. Молоді мами зібрали більше 800 підписів Фастівчан із вимогою – повернення приміщення для педіатричного відділення за адресою - вул. Ступака 11.

 

У свою чергу, окремі депутати Фастівської міської ради, підготували звернення до міського голови про скликання позачергової сесії міської ради, щодо поновлення договору оренди із «Фастівським центром первинної медико-санітарної допомоги». Сесія мала відбутись 9 січня 2018 року, проте міський голова її не скликав. Нарешті, за наполяганням громади, сесію було скликано 11 січня 2018 року. Спостерігаючи відверте небажання міської влади якнайшвидше вирішити гостре питання із лікуванням дітей у Фастові, ініціативна група захисту інтересів громади вирішила провести мирну ходу, щоб привернути увагу фастівчан до спільної проблеми.

 

Мирна хода розпочалась 11 січня, за годину до початку позачергової сесії Фастівської міської ради. До акції приєднались громадські активісти, медичні працівники, молоді мами із дітьми, громадська організація «Авто Євро Сила» та підприємці «Вечірнього ринку». Прибувши у сесійну залу, усі учасники акції зайняли міста у сесійній залі. Сесію було розпочато, проте одразу прийняти рішення на користь громади міська рада не збиралась. Численні виступи про мерських депутатів під крики «ганьба», конструктивні і аргументовані виступи громади та районної влади, яка до речі стала на підтримку ініціативної групи,  врешті змусили міського голову поставити на голосування рішення про поновлення договору для педіатричного відділення медичного центру.

 

Справжня баталія між міською владою та громадою тривала більше 4-х годин. Але врешті, незважаючи на численні маніпуляції із боку міського голови та шантаж, громада змусила владу дослухатись до слова громади. Прикро було дивитись на те, як жінки мали упрошувати очільника міста прийняти рішення на забезпечення здорового майбутнього для маленьких Фастівчан. Про те знайшлися і справжні чоловіки, які не словом, а ділом допомогли вирішити таке складне і вкрай необхідне питання.

 

Днями міський голова підписав рішення сесії та договір оренди із «Фастівським центром первинної медико-санітарної допомоги». Тож завдяки рішучій громаді, мужнім жінкам та відповідальним мамам, демократія починає повертатись у Фастів.

1643
2018-01-22

Додати коментар