Останні новини

Новина

Лікбез по кампанії з вибору лікаря кожним українцем

Український уряд Уряд запускає зміни в системі охорони здоров’я держави. За офіційними повідомленнями, з 2 квітня стартує кампанія з вибору свого лікаря

          Одним з головних політичних  акцентів порядку деного країни  є продовження політики реформи, не лише в частині децентралізації, пенсійної, але й медичної реформи.

          Видання "Слово Громади" вже інформувала, про головні в аспекти реалізації медичної реформи. Так, зокрема, дана реформа перебачає, що  коли українець обирає лікаря – терапевта, сімейного лікаря, педіатра (для дитини) – і підписує з ним декларацію на обслуговування, вона засвідчує, що ви стали пацієнтом саме цього фахівця. Далі лікар має надати своєму пацієнту медичну допомогу, а заклад, де він працює, отримує фінансування з розрахунку на кожного його пацієнта. Декларація з пацієнтом є підставою для перерахування медзакладу коштів з державного бюджету. І таким чином реалізується принцип «гроші йдуть за пацієнтом» – тобто, кожен медзаклад, лікар отримає конкретні гроші за конкретних пацієнтів. Вже з липня медичні заклади почнуть фінансуватись за цим принципом. Щоб кожен українець отримував якісну медичну допомогу, а лікар – гідну зарплату. 

           Проте залишається питанням про особливості підписання декларації з лікарем, її  термін дії, алгоритм дій, якщо пацієнт опинився в іншому місті і потребує екстрену допомогу.

            Що потрібно робити для вибору свого лікаря? 

             Необхідно взяти паспорт, ідентифікаційний код та мобільний телефон і прийти до фахівця та підписати з ним декларацію. Для обрання лікаря дитині (педіатра) необхідно взяти додатково свідоцтво про її народження. Дитину приводити необов’язково. Декларацію з лікарем в цьому випадку підписує один з батьків або інший законний представник дитини.

         Підписати декларацію можна лише в медзакладах, що підключені до електронної системи. Вони матимуть наліпку «Тут можна обрати свого лікаря». Лікар, або представник медзакладу (медсестра, працівник реєстратури) введе ваші дані в електронну систему. Після чого на ваш мобільний надійде СМС з кодом, який потрібно повідомити працівнику закладу. Декларацію роздруковують з електронної системи, ви перевіряєте правильність внесених даних та підписуєте її у двох примірниках, один з яких забираєте з собою.

              Що входить до обов'язків вашого лікаря?  

             Лікування та обстеження, призначення необхідних аналізів, направлення до профільних спеціалістів, вакцинація, профілактика захворювань, видача рецептів, медичних довідок та лікарняних листків.

              Чи може лікар відмовити у підписанні декларації ?

           Незважаючи на наявність в пацієнтові хронічних захворювань, його вік, стать, соціальний статус, матеріальне становище, зареєстроване місце проживання, єдина причина для відмови — лікар уже має оптимальну кількість пацієнтів: для терапевта – це 2000, для сімейного лікаря – 1800, для педіатра – 900. В такому разі заклад, у який ви звернулися, має запропонувати вам іншого лікаря.

                Який термін дії декларації з лікарем? 

              Термін дії деклаарції з лікарем є необмеженим. Вона діє до того часу, доки ви не вирішите підписати декларацію з іншим лікарем, якщо з якихось причин захочете його змінити. В такому випадку попередня декларація анулюється автоматично.

                Чи передбачено кінцевий термін підписання декларації ?

                Медичну декларацію українець можне підписати будь-коли, наприклад, під час вашого найближчого візиту до лікаря. Але не відкладайте це на кінець року. Оберіть лікаря, якому довіряєте, і під час наступного візиту підпишіть з ним декларацію.

         Який порядок дій, якщо лікар з яким підписано декларацію -  у відпустці чи на лікарняному?

            В жодному разі не потрібно панікувати. Адміністрація медичного закладу, в якому він працює, визначає лікаря, що впродовж цього часу виконуватиме обов’язки основного фахівця.

               Що робити пацієнту, якщо він захворів під час перебування в іншому місті?

          Найголовніше, йому потрібно звернутись до найближчого закладу з надання первинної допомоги. Важливо запам'ятати, що підписувати декларацію для одноразового звернення не потрібно.

         

             Видання "Слово Громади" зиче кожному бути не лише свідомим, щодо принципів і механіки урядових реформ, але найголовніше бути здоровим і не втрачати оптимізму перед викликами майбутнього.

1723
2018-04-04

Додати коментар