Останні новини

Новина

Захистити своє здоров'я. Що ми знаємо про якість товару?

Кожен товар чи послуга, які виробляються чи продаються незалежно від місця знаходження, мають певні властивості, різновиди тощо. При цьому виникає питання стосовно якісних показників, тобто наскільки це безпечно і корисно безпосередньо для людини, яка їх споживає

   На рівні кожної цивілізованої країни використовуються національні системи оцінки якості вироблених товарів чи послуг. Свідченням високої якості є нанесення встановленого логотипу держави виробника на товар або сертифікат на послугу. У деяких випадках товар чи послуга навіть виявляється кращим за встановлені національні стандарти. 

    Національні стандарти існують лише для внутрішніх ринків, тобто маркування знаками якості має значення переважно для внутрішніх ринків. Тому світовим товариством цивілізованих країн були розроблені й затверджені світові стандарти якості, маркування яких підтверджуватиме високу якість товарів чи послуг на світовому рівні. Іншими словами, цей знак якості на міжнародному рівні означитиме цілковиту безпечність та корисність для споживача.

   Саме цим питанням займається міжнародна неурядова організація ISO (ІСО) Вона була заснована ще в 1947 році для розробки і прийняття міжнародних стандартів. ІСО користується авторитетом як неупереджена, чесна і високопрофесійна організація. У технічній діяльності організації зайняті десятки тисяч експертів з різних країн і галузей. Крім стандартизації ІСО бере участь у вирішенні питань сертифікації.

    Організацією встановлено більше 15 тисяч міжнародних стандартів, що забезпечують сумісність виробничих процесів і технологій. Стандарти ІСО сьогодні є уніфікованим механізмом для оцінки якості виробництва та управління у світовому співтоваристві. Вони застосовуються у всіх традиційних галузях, починаючи від сільського господарства і будівництва, виробництва побутових товарів і найскладнішого медичного обладнання, до новітніх напрямків інформаційних технологій.

    Необхідність розробки стандартів ІСО диктує ринок. Вони сприяють прогресу бізнесу, розвитку споживчого сектора та економіки в цілому, Найбільш відомі і визнані у світі стандарти ІСО 9000 - стандарт управління якістю та ISO 14000 - стандарт управління безпекою навколишнього середовища.

    В Україні діють стандарти ДСТУ ISO. Це національні стандарти, якими запроваджено стандарти ІСО. Номер стандарту ДСТУ відповідає номеру міжнародного стандарту ІСО, а рік затвердження, відповідно, року утвердження національного стандарту. Наприклад, ДСТУ ISO 9001:2009 національний стандарт України системи менеджменту якості, є офіційним перекладом стандарту ISO 9001:2008.

        У серію стандартів ІСО 9000 входять 16 стандартів. Базові положення і принципи серії ІСО 9000 встановлені в стандарті ІСО ISO 9000 "Системи управління якістю - основні принципи і поняття". Стандарт ІСО ISO 9001 "Системи управління якістю - вимоги" - встановлює базові вимоги до системи управління якістю, які використовуються для доказу можливості організації задовольнити вимоги споживача. Це єдиний стандарт у даній серії ІСО 9000, за якою видається відповідний сертифікат

      Товари, які мають таку позначку, безумовно високої якості і не несуть ніякої загрози здоров’ю людини. Саме це і має бути визначальним при обранні товарів, тим самим спонукаючи інших виробників також сертифікувати свою продукцію за стандартами ІСО. Чим більше буде сертифікованих виробників, тим краще ставатиме якість товарів чи послуг! Відповідно, більше товарів та послуг користуватимуться попитом за межами України, що призведе до зростання експорту та відповідно прибутків держави.

2362
2018-05-09

Додати коментар

Имя: FnkYJ
Текст: Drugs information. Long-Term Effects. <a href="https://prednisone4u.top">buy generic prednisone without rx</a> in Canada. Everything news about meds. Read now. <a href=https://gasmblog.com/afe-mkparawa-annang-celebrates-akpabio-at-58/#comment-84760>Best trends of medicine.</a> <a href=https://lensesonline.kz/product/53/?rating=1>Actual information about pills.</a> <a href=https://mlpp.org/21-day-forum/topic/actor-ally-accomplice/#postid-6718>Best news about medicines.</a> e3b9add