Останні новини

Новина

Фастів має все, щоб стати першим обласним товаро-транспортним хабом - Олександр Замула

У місті Фастів протягом 2017 року кожне 4 підприємство виявилося збитковим.

У місті Фастів протягом 2017 року кожне 4 підприємство виявилося збитковим. Це є наслідком низького рівня забезпечення умов для розвитку підприємництва та залучення інвестицій. Таку інформацію оприлюднила ГО «Платформа розбудови громад»

«Збиткові підприємства дуже негативно впливають на загальний стан міста, зокрема зменшуються платежі до бюджетів різних рівнів, зростає рівень безробіття, зменшується рівень заробітної плати тощо. Разом із тим, лише за 2017 рік Фастів втратив більше 500 підприємців.

Але насправді, Фастів має все, щоб стати першим обласним товаро-транспортним хабом. В першу чергу - це географічне положення. Із-за бездіяльності місцевої влади, Фастів втратив місцеве відділення таможні. Але її повернення, це лише питання наявності політичної волі керівництва обійти високі кабінети чиновників і добитися повернення відділення таможні у Фастів.

По-друге, це створення переробних підприємств. Місто має велику кількість незастосованих територій, які мають бути використані під створення локальних логістичних складів.

По-третє, це створення переробних підприємств. Наприклад з Одеси залізницею приходить об'єм риби, у Фастові вона переробляється, фасується ну а кінцева продукція постачається на Київ, адже столиця - це перший ринок збуту такої продукції. У результаті ми маємо нові робочі місця, Фастівчани отримують достатню кількість заробітної плати, що підвищує платоспроможність. Як наслідок зростає покупна спроможність. Місцевий бізнес починає зростати.

Все це зробити не складно, достатньо під час виборів обрати компетентне міське керівництво, яке візьме на себе відповідальність із виконання стратегічних цілей. А громада у свою чергу має проконтролювати виконання наміченого плану розвитку.

Сьогодні, завдяки децентралізації, міська влада має достатньо повноважень щоб забезпечувати умови розвитку підприємництва, покращити інвестиційний клімат. Саме це забезпечить стале зростання майбутньої Фастівської об’єднаної громади» - дає свій коментар керівник ГО «Платформа розбудови громад» - Олександр Замула.

2845
2018-07-16

Додати коментар