Останні новини

Новина

Екологічне лихо у Фастові. Громадськість б‘є на сполох

На Київщині завдяки зусиллям громадських активістів, із ВГО Контроль і Управління, Платформи Розбудови Громад та партійного активу - За життя було зафіксовано та недозволено подальший викид небезпечних нечистот, що становило загрозу життю громади Фастова та екологічній ситуації навколо міста.

В Україні тема екології часто свідомо відходить на останній план по пріоритету, так як наслідки порушення норм екологічної безпеки, часто від терміновані та мають певний часовий коридор між протиправними діями і наслідками. Ні для кого не секрет, що на неналежній утилізації відходів економлять масу грошей і на такого виду заробітках були помічені багато місцевих чиновників по всій країні. Чого тільки варте славнозвісне львівське сміття, яке стало легендарним і подорожувало різними куточками України.

Саме відсутність чітких законодавчих механізмів контролю за дотриманням екологічних норм і інструкцій з утилізації, якраз і створює неабиякі можливості для недобросовісного заробітку. І якщо, довкілля саме не підніме галасу з цього приводу, то це можуть зробити небайдужі люди які стали свідками фактів незаконної утилізації відходів.

Одним із свіжих прикладів є місто Фастів, що на Київщині, де місцеві активісти 17 липня цього року помітили, як вранці одного із сонячних днів, за околицями міста кілька цистерн із каналізацією виливають вміст просто в грунт, поблизу від очисних споруд. Місцеві жителі подейкують, що ймовірно очисні споруди не працюють в необхідному обсязі. Дивлячись на це, закрадається питання – чому не реагують відповідні державні органи, якщо є фото та відео фіксація злочину?

Громадський активіст, Олександр Замула так прокоментував цей кричущий випадок. За його словами: «Оскільки громадськість не має доступу до очисних споруд важко говорити про їх стан роботи. Відповідно, доступ до міських очисних споруд має бути відкритим і доступним для громадськості, щоб остання пересвідчилась чи в належному стані останні функціонують». Громадський активіст переконаний, що ситуацію з навколишнім середовищем тримати під особливим наглядом. «Настав час, дбати про екологію в громаді, а не бути спостерігачами екологічних диверсій та провокацій. Щоб стан екології на Фастівщині був у задовільному стані необхідна політична воля як керівництва міста, а також громадська згуртованість громади не дозволити перетворити місто Фастів на зону екологічного відчуження, де життя громади стане не можливим», вважає О. Замула.

Кожен на власний розсуд може погодитись чи не погодитись з таким висновком, але реальність вносить свої корективи. Так, якщо ми почнемо вивчати історію екологічних проблем цього містечка. Як виявляється, вже досить давно представники місцевої влади закривають очі на кричущі проблеми які накопились за останній час. Місцева ріка Унава, що протікає через місто забезпечує водою як сам Фастів так і прилеглі села, не дивлячись на це, у річку регулярно зливаються відходи від місцевого пивного заводу та компанії “Еко-втор” яка займається переробкою пластмаси і викидає токсичні речовини в повітря яким дихає кожен мешканець міста. Також, важливим аспектом екологічних проблем є відсутність належного полігону сміттєзвалища з необхідним сміттєпереробними потужностями, через це околиці міста наповнені стихійними горами сміття.

«Очевидною проблемою в цій ситуації, що склалась є те, що очисні споруди віджили свій вік. Результатом цього стало забруднення води, практично в кожній оселі із крану ллється  ржава чи брудна вода. До слова, раніше, в місті були зафіксовані випадки отруєння фастівчан після купання в річці. Це є не припустимо. Жити в такій екології не видається мені доцільним» вважає Сергій Боголюбов, голова Київської обласної організації політичної партії «За життя».

Якщо підсумувати, варто акцентувати громадську увагу на тому, що навіть чергова спроба зливу нечистот в навколишнє середовище без дотриманням екологічних норм є серйозною екологічною провокацією для самих фастівчан. Тим не менше, кожна освічена людина знає, що будь-яка проблема, в країні або місті, може бути вирішена, якщо місцева влада буде дбати про інтереси громади, не окремих політичних персоналій, коли громада не буде байдужою до екології в своєму регіонів, коли почне задавати питання про відповідальність за порушення екологічної рівноваги, незважаючи на партійні стяги і політичні домовленості життя в громаді розпочне розвиватись по акцентам, які задає громада, а не інші «зацікавлені сторони» у власному збагаченні прикриваючись опікою інтересами громади.

Як бачимо, на Фастівщині є про громадівськи налаштовані громадські діячі та партійні ініціативи, але чи є місцева влада і депутатський корпус, якому не байдужа екологічна ситуація в місті Фастів будемо вже знати в найближчий час та рішення, які прийме чи  не прийме місцевий очільник та фастівські можновладці.

На даний момент, екологічна ситуація у Фастові через факт спроби чергового викиду нечистот стала предметом огляду одного з українських телеканалів, що надало події у Фастові більшого резонансу.

 

3409
2018-07-19

Додати коментар