Останні новини

Новина

Олександр Замула - Ми покажемо владі як вирішувати кризові питання на користь громади!

Олександр Замула запропонував кроки із яких потрібно почати вирішення проблеми із дитячою поліклінікою у Фастові.

"Сьогодні медицина в Україні знаходиться у жахливому стані.

 

Починаючи із профільного міністерства, закінчуючи некомпетентними  керівниками на місцях. Фастів ризикує втратити останні фундаменти медичної інфраструктури. Так склалося, що значна більшість дітей Фастова обслуговуються у дитячому відділенні КНП ФРР «Фастівський центр ПМСД», що підпорядковується районній владі. Всі ми пам’ятаємо як  буквально перед Новим роком міська рада вирішила створити власну лікарню і зі старого приміщення вигнала дитячу поліклінку. Установа вимушено переїхала до іншої будівлі, але на третій поверх, геть не пристосований для прийому малечі. Тоді мер Фастова Михайло Нетяжук доклав зусиль, щоб навмисно розділити заклад на дві установи, напевно щоб сісти на потоки, які відкриваються завдяки медичній реформі.

 

Тоді колектив мам Фастова та медичні працівники зібралися на акцію протесту щодо повернення дитячого відділення у старе приміщення. Із великими нервами мера та депутатів було змушено зібрати позачергову сесію міської ради. На сесії прийняли наступні рішення:

 

  • Поновити договір оренди із КНП ФРР «Фастівський центр ПМСД» на 2 роки 11 місяці.
  • Виділити субвенцію із міського бюджету до районного бюджету на покриття  певних видатків КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги».
  • Провести ремонт за адресою м.Фастів,вул.І.Ступака,11

 

Пройшло пів року, ремонт не зроблено. Малі пацієнти втратили: лабораторію, кабінет дитячого стоматолога та фізіотерапевтичний кабінет-тепер мами з дітками мають ходити в поліклініку для дорослих, стояти в загальній черзі і контактувати з хворими людьми. Лікарі втратили кабінети, які були відремонтовані за кошти спонсорів: кабінет здорової дитини та два кабінети проф. щеплень. Зараз міський голова Фастова – Михайло Нетяжук, попри договір оренди, знову  намагаєтья виселити колектив лікарів з приміщення під приводом чергового ремонту. 

 

Субвенція яка мала надійти з міського бюджету до районного для лікарів, так і не надійшла.

 

Бути свідком, як знищується остання медична інфраструктура у майбутній Фастівській об’єднаній громаді, я не збираюсь. Тому пропоную наступний план дій.

 

  • Для виділення субвенції, районна влада мала зробити облік кількості дітей міста Фастова які обслуговуються у дитячому відділенні КНП ФРР «Фастівський центр ПМСД», і надати цю інформацію міському керівництву. Цей процес зайшов у глухий кут. Тому ми публічно, через запит на публічну інформацію, який направимо до районної влади, встановимо кількість дітей.

  • Отримавши чітку інформацію, щодо кількості пацієнтів, ми змусимо мерію, виконати рішення сесії – направити субвенцію


  • Враховуючи договір оренди, який було підписано на 2 роки 11 місяці із КНП ФРР «Фастівський центр ПМСД», ми докладемо зусиль для збереження законного перебування дитячого відділення КНП ФРР «Фастівський центр ПМСД», з за адресою м.Фастів,вул.І.Ступака,11.


  • Ми будемо вимагати звіт та звільнення заступника мера Фастова з гуманітарних питань – Олени Давиденко, яка безпосередньо відповідає за медицину у місті.

 

Нам потрібне виконання закону, контроль за роботою чиновників, звільнення безвідповідальних посадовців! Такими простими та чіткими діями, ми покажемо владі як вирішувати кризові питання на користь громади" - розповідає Олександр Замула.

3069
2018-08-07

Додати коментар