Останні новини

Новина

Парку у Вишневому бути!

Незаконні забудови, як стихійне лихо, вкривають всю країну. Чи не кожен день можна побачити новину про забудовників, які порушуючи законодавчі норми, зводять багатоповерхові будинки. Тим паче, це стосується Київщини, де сотка землі, і відповідно квадратний метр нерухомості, сягають рекордних сум.

Один із яскравих прикладів – у м. Вишневе, де містяни понад три роки борються проти незаконної забудови міського парку, який був єдиним у місті. Забудовника, що має відповідної дозвільної документації, зніс всі дерева та поставив вискоий паркан, не бентежить відсутність у місті парку, а також той факт, що міські комунальні комунікації не розраховані та таку кількість житлових будинків.

Реакція громади однозначна та безкомпромісна – на місці забудови має бути парк! Зважаючи на це, підрядчик виставив високий паркан, який охороняє сотня озброєних спецзасобами людей, і успішно проводив роботу по зведенню житлового комплексу. Як наслідок – у Вишневому зникає вода, так як водонапірна вежа не витримує навантаження.

16 серпня обурені мешканці зібрались біля паркану щоб вкотре виразити своє невдоволення та поспілкуватись з тими, хто охороняв забудову. Відповідь довго чекати не довелось – у зібрання, яке в значній мірі складалось із жінок з дітьми, які проживають у сусідньому домі, пустили сльозогінний газ, кидали петарди, димові шашки та каміння. Це була демонстрація власної вседозволеності та потурання будь-яких людських понять. Довго так тривати не могло і, заміть того щоб тікати, люди почали зносити паркан, із-за якого, нескінченним потоком пускали дим. Парадоксально, але поліція, яка прибула на місце події, лиш стримувала обурених людей та намагалась захистити забудову. «Ми охороняємо правопорядок, такі питання вирішуються у суді, а не штурмом» - прикриваючись бюрократією, розгублено виправдовувались поліцейські. Суд, до речі, дав своє слово та видав постанову, згідно якої проведення будівельних робіт є незаконним та має припинитись. Але це не зупиняло забудовника та тітушок, які його охороняють, вони з завзятістю махали кийками та пускали в дію електрошокери, щоб залякати присутніх, але і це не допомогло.

Протестувальники знесли паркан та підпалили його у свіжовиритому, під фундамент для нової багатоповерхівки, котловані. На місце прибули пожежники, швидка та озброєна група оперативного реагування МВС. Спецпризначенці, помітивши зброю в руках охоронців забудови, почали здійснювати перевірку зброї та стримання натовпу. Кілька осіб, з боку тітушок, було затримано.

В результаті, паркан по периметру забудови було знесено, забудовник почав спішно вивозити техніку. На місце події прибув радник Міністра МВС Ілля Ківа, який намагався розібратись у ситуації та пообіцяв посприяти відновленню справедливості. Як наслідок, під тиском активістів, директор підрядної компанії, що проводила будівельні роботи, був змушений задіяти екскаватор і в опівночі засипати землю на місце виритого котловану, під пильним наглядом кількох сотень людей.

Це одна з перших значних перемог громади на шляху відстоювання своїх прав на фоні бездіяльності державних структур. Чим закінчиться ця історія невідомо нікому. Чи буде продовження забудови, чи зможуть жителі Вишневого гуляти по відновленому парку - покаже час.
Достеменно відомо одне – державний апарат місцевих чиновників не зробив жодного кроку для відновлення справедливості. Чи є вони одними із бенефіціарів будови? – питання риторичне. А також відомо ще одне, - громадськість втомилась безрезультатно оббивати пороги судів, прокуратури та держадміністрацій, сподіваючись на їх участь, і почали самостійно наводити лад у своєму домі.

Конституція України чітко говорить, що земля та її надра належать народу України і саме народ має вирішувати як розпоряджатись цим майном.
Урбанізація є позитивним проявом цивілізаційного розвитку будь-якої місцевості, ніхто не проти того щоб всі могли жити в комфортних, сучасних будинках. Якщо лише, вони будуються з дотриманням норм закону, для них є відповідна територія, а також існує запит потенційних та наявних жителів на побудову нових помешкань.

2133
2018-08-17

Додати коментар