Останні новини

Новина

Хто відповість за затоплені авто в центрі столиці?

Свою експертну думку, з приводу можливості отримання компенсації за затоплені автомобіля після нещодавньої зливи в центрі Києва біля ТЦ Гулівер, висловила юрист Валентина Теличенко.

 

На її думку, право на позов люди, автомобілі яких були затоплені  звичайно, мають. Але для того, щоб отримати компенсацію за майновий збиток, необхідно встановити: чи є чиясь вина в затопленні, або це лише стихійне лихо. Юридична особа, яка надає послуги з паркування - місце, охорона - бере за відповідні послуги гроші, тому несе відповідальність за збереження авто.

 

В той же час, довести провину і отримати компенсацію від власника парковки в ТЦ, як і залучити київську владу до відповідальності, буде дуже непросто. Теличенко додала, що «Для подачі такого цивільного позову потрібно на руках мати офіційний висновок експертизи, де буде зафіксовано: або порушення ГБН при будівництві паркування в торговому центрі, або інші порушення, які і стали причиною затоплення. Але, як показує практика, в таких випадках, як правило, в результаті все списується на погодні умови, форс-мажорні ситуації і стихійні лиха".

 

Експерт В. Теличенко має сумнів, що зараз можна довести відповідальність київської влади, адже вона настає тільки в тому випадку, якщо має місце умисне приховування порушень норм і стандартів під час містобудування. На сьогоднішній день, київська влада, в особі мера В.Кличко вже встигла відреагувати  на вихід з берегів річок на столичних дорогах і вже найближчим часом - столичні торговельно-розважальні центри будуть перевірятися на захищеність від підтоплень.

 

1716
2018-08-20

Додати коментар