Останні новини

Новина

Здорове харчування-запорука довголіття.

18 жовтня 2018 року в прес-центрі ІА «Українські новини» відбувся круглий стіл-дискусія на тему: «Здорове харчування - запорука довголіття», організаторами якого є Україно-ізраїльський Інститут стратегічних досліджень ім. Голди Меїр та ГО « Живу в гармонії».

Метою даного круглого столу є:  зосередити увагу учасників круглого столу (представників державних установ, науково-дослідних та освітніх інституцій, громадськості) на вирішенні екологічних проблем; надати можливість збагатити свої знання; поділитися досвідом; отримати нові знайомства.Питання для обговорення: запровадження ідеології здорового способу життя як базової культури розвитку суспільства, зусилля державних органів Ізраїлю та громадянського суспільства в екологічному захисті населення, оцінка впливу на довкілля. Здоровий відпочинок - запорука довголіття, оцінка якості води.

 

Сергій Сажко (голова підкомітету з питань цивільного захисту населення, попередження та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного або природного характеру Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи) розповів про екологічну ситуацію на Донбасі. Техногенне навантаження на Донбасі існувало завжди, а на сьогодні, у зв’язку з воєнними діями збільшилося в рази. Завжди існував дефіцит води на Донбасі, а у 2014 році був пошкоджений водогін і питної води взагалі не стало. Воду прийшлося привозити за 25 км. Зараз водогін на Донбасі забезпечує водою 94% населення цього регіону, його протяжність 131 км, він зараз знаходиться у сумному стані, його 25 років не ремонтували. Загалом вся інфраструктура Донбасу зазнала руйнувань, насосні станції та підстанції пошкоджені, мости зруйновані. Для реконструкції водогону необхідно 320 млн. гривень. За останніми дослідженнями вода на Донбасі класифікується як брудна або дуже брудна, ця ситуація ускладнюється і підтопленням шахт, адже ця вода забруднює ту чисту воду яка є.

 

За словами Альберта Фельдмана (директор українсько-ізраїльського Інституту стратегічних досліджень імені Голди Меїр, доктор психології) країна Ізраїль притримується системності підходів до екологічної безпеки. В Ізраїлі існує Право на інформацію, контроль продуктів харчування та питну воду, тобто кожна людина має право знати з чого та як виробляюсь певний продукт. Якщо порушується право на інформацію, тоді продукти забороняють до продажу. Існує спеціальний відділ контролю за якістю продуктів харчування. Пан Альберт вважає що глобальна війна нас очікує в майбутньому саме через брак питної води. Вся вода в Ізраїлі очищується і використовується повторно. Головне на думку Фельдмана для України це системність та тиск громадськості на державу.

 

Інший спікер,  Микола Мовчан (проректор Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління, к.с.-г.н) підкреслив, що вода це стратегічний об’єкт. 90 % води це умовно чиста вода. В місті Києві існує 48 озер. Для самоочищення води на думку пана Миколи необхідне відтворення малих річок та берегоукріплення.

 

Остання статистика про стан водопровідних мереж була ще в 2013 році. Якість питної води залежить від очистки стічних вод, ремонту очисних споруд, знезараження води, відмова від використання фосфатів та фосфанатів в миючих засобах та необхідності моніторингу поверхневих вод.

1508
2018-10-24

Додати коментар