Останні новини

Новина

НКРЕКП скасувала постанову, про тарифи на електроенергію

Йде мова про відміну постанови, згідно, якої тарифи на електроенергію для загальнобудинкових прирівнюються до промислових потреб.

 

Зокрема, в Асоціації Міст України (далі АМУ) переконують, що: "Електроенергію для загальнобудинкових потреб і надалі постачатимуть за тарифом, як для побутових потреб населення. НКРЕКП скасувала постанову, яка прирівнює ці тарифи для загальнобудинкових потреб до промислових. Асоціація міст України вітає рішення національного регулятора, яке вирішило проблему, та сподівається і надалі на активну та плідну співпрацю, спрямовану на забезпечення споживачів якісними житлово-комунальними послугами за обґрунтованою ціною".

 

Важливо зазначити, що постанова НКРЕКП №1 від 11 січня 2018 року  означає, що електроенергія для загальнобудинкових потреб і надалі буде постачатися за тарифом, як для побутових потреб населення.

 

В той же час, відмінена постанова від 21 грудня 2018 року №2010 виключала примітку до постанови «Про встановлення тарифів на електроенергію, що відпускається населенню» про те, що «…електрична енергія, яка витрачається в багатоквартирних будинках та гуртожитках на технічні цілі (роботу ліфтів, насосів та замково-переговорних пристроїв, що належать власникам квартир багатоквартирного будинку на праві спільної власності) та освітлення дворів, східців і номерних знаків, відпускається за тарифом 140 копійок за 1 кВт•год (без податку на додану вартість)...».

 

В АМУ стверджують, що через це тариф на електроенергію для забезпечення загальнобудинкових потреб зріс фактично вдвічі, відповідно значно здорожчали послуги з управління багатоквартирними будинками, що збільшило витрати співвласників будинків на оплату житлової послуги. Зростання тарифу торкнулося всіх без виключення надавачів послуги з управління багатоквартирним будинком, як житлово-комунальних підприємств, так і управляючих компаній та ОСББ. Не підтримуючи таке зростання тарифу на електроенергію, зазначені надавачі послуг та органи місцевого самоврядування почали звертатися до НКРЕКП з пропозицією скасувати постанову №2010.

1893
2019-01-15

Додати коментар