Останні новини

Новина

Маєте право на звернення до органів влади

«Слово Громади» вже тривалий час акцентує суспільну увагу, що лише активні та відповідальні громадяни є основою потужної і функціональної громади. Водночас, свідомий громадянин на сьогодні повинен розуміти і володіти сучасними інструментами взаємодії з інститутами влади. Одним із таких інструментів є звернення громадян. Останні їх подають з вимогами вжити дій та реагувати на проблеми, які виникають у місті.

 

    Загалом всі зверненні поділяються на три відомі типи: Перший, це пропозиція (зауваження) - звернення, у якому висловлюється порада, рекомендація щодо покращення діяльності органів влади; Другий, це заява (клопотання) - звернення з проханням про сприяння у реалізації прав громадян, вимога про усунення порушень; Третій, це скарга - звернення з вимогою про поновлення прав і захист інтересів громадян, порушених діями (бездіяльністю) органів влади.

 

Правова основа

 

          Громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов’язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями ст. 1 ЗУ «Про звернення громадян».

 

Звернення громадян: Що? Де? Як?

 

    Звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше 1 місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше 15 днів від дня їх отримання.

 

    Стосовно форми звернення, то вони можуть подаватися, у письмовій (поштою або на електронну адресу) або в усній формі.

 

     При поданні звернення громадян до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, депутатів місцевих рад, в ньому варто наголосити на вимогах громади до влади щодо вирішення проблем міста, усунення порушень, покращення роботи.

 

    Кожен громадянин України може подавати звернення громадян з будь-яких питань, які належать до компетенції місцевих рад - покращення благоустрою, ремонт доріг чи між будинкових проїздів, покращення роботи ЦНАПу тощо.

1934
2018-02-06

Додати коментар