Останні новини

Новина

Минуло 5 років, а 227 «Суддів майдану» все ще залишаються на посадах

Активісти на прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі презентували унікальний довідник з інформацією про всіх 337 суддів що приймали рішення стосовно «Автомайдану» і «Євромайдану». Варто зазначити, що 227 з яких не тільки досі залишаються на посадах але й успішно продовжують будувати кар’єру.

 

За словами Володимира Бондарчука, голови ГО «Родини героїв Небесної сотні»: «На жаль, багато з тих, хто виносив неправомірні рішення щодо активістів Майдану, зараз розглядають справи щодо тяжких злочинів, убивств, поранень. І ми бачимо, що саме в цих судах відбувається затягування – є справи, які не можуть розпочатися до двох років. Деякі справи, якщо будуть так розглядатися, будуть розглядатися близько 36 років».

 

Що на йбільше пригнічує родини майданівців, що загинули під час протестів, це те, що «Вони по суті блокують розслідування справ майдану, тому що судді майдану судять таких же злочинців. «Судді майдану» це вже залежні судді. Вони ніколи не будуть здійснювати справжнього правосуддя вони завжди будуть розуміти завдяки кому залишились на своїх посадах» - заявив Роман Маселко.


Чому «Судді Майдану» досі залишаються на своїх посадах та на це просто закривають очі?

 

За версією Романа Маселка, активіста «Автомайдану»: «Канал впливу на суддів не хочуть перекривати,  бо що робила попередня влада хоче робити й ця влада. Судді, які продемонстрували те, що вони готові виконувати вказівки, які лояльні до влади вони потрібні будь якій владі».

Всі необхідні правові інструменти для покарання таких суддії є , але  з 337 «суддів Майдану» були звільнені з посад 110. Із них лише 55 звільнено  за незаконні дії,  а це  близько 16%  від загальної кількості; 42  пішли у відставку зі збереженням свого статусу і прав; 13 звільнені з інших підстав.  Більшість зі звільнених суддів оскаржили своє звільнення і є ризик, що багато з них зможуть поновитися на посадах – через процедурні помилки, допущені під час звільнення. І жоден суддя не зазнав люстрації.227 суддів Майдану досі залишаються на посадах. Зі 129 суддів, які проходять оцінювання у Вищій кваліфікаційній комісії суддів, 65 вже успішно пройшли його, щодо 48 ще немає остаточного рішення, 15 – рекомендували звільнити, але фактично ще не звільнений жоден.

 

Щодо суддів, проти яких відкрили кримінальні провадження, щодо 13 – обвинувальні акти передані до суду, щодо 3-х є виправдальні вироки, 2 справи готуються передати до суду, трьом оголошено про підозру.

Роман Маселко відповів на питання хто винен в цій ситуації : «Першочергову відповідальність несе президент.  Він обіцяв першочергово вирішити це питання. Президент що заявив «Жоден суддя майдану не уникне покарання» він запускав цю судову реформу він казав що ці закони призведуть до очищення судової системи. Його представник очолював вищу раду правосуддя, його представники зараз намагаються потрапити у верховний суд. Другу - це вища рада правосуддя, що зробила абсолютно все щоб більша частина суддів залишилась на своїх посадах, а зараз голова вищої ради правосуддя Ігор Бередисюк, намагається потрапити у Верховний Суд; Вища Кваліфікаційна Комісія Суддів, що перевіряє суддів і має повноваження рекомендувати його звільнити, але цього не відбувається Сергій Козяков голова цього органу несе персональну відповідальність за такі результати; Юрій Луценко також несе персональну відповідальність».Активісти заявили, що для реального очищення судової системи необхідно змінити принцип формування органів, які за це відповідають. «Ми вважаємо, що нинішні ВККС та ВРП апріорі неспроможні забезпечити очищення і оновлення судової системи – вони складаються із суддів, яких обрали самі судді».

 

За словами активістів, потрібно змінити принцип формування ВККС: вона має складатися у більшості не з суддів, а із представників громадськості та міжнародних експертів. Це, мабуть, єдині, хто не намагатиметься підім’яти судову систему під певні свої інтереси.

1369
2019-02-22

Додати коментар