Останні новини

Новина

Перспектива пенсійної реформи в Україні.

В Україні досі існує однорівнева система виплати пенсій або традиційна. Країни цивілізованого світу, зокрема ЄС вже багато років назад запровадили дворівневу чи навіть трирівневу систему виплати пенсійного забезпечення. Проблеми запровадження дворівневої системи пенсійного забезпечення було темою обговорення 21.02.2019 року у прес-центрі агентства "Інтерфакс-Україна" на тему "Зволікання з введенням другого рівня пенсійної системи і неприпустимість зриву пенсійної реформи" за участі представників влади, бізнесу та громадськості.

Другий рівень пенсійного забезпечення – це відрахування роботодавців чи працівників коштів до накопичувального пенсійного фонду, що дозволить відійти від практики однакових пенсій та значно їх підвищити.

 

Накопичувальні пенсійні фонди – це значні фінансові кошти, які цілком здатні замінити зовнішні кредити у разі необхідності, тим самим забезпечуючи додаткове зростання економіки. Відповідно їх відсутність посилює залежність від іноземних кредитів.

 

Третій рівень – відрахування працівників коштів до недержавних пенсійних фондів, які додатково збільшують пенсійне забезпечення.

 

Слід зазначити, що недержавні пенсійні фонди в Україні вже існують, забезпечуючи пенсіонерів додатковими пенсіями.

 

Дискусії щодо пенсійної реформи велися ще понад 20 років тому, однак існуюча система пенсійного забезпечення тільки погіршилася, що вплинуло на зростання трудової міграції з України.

 

Надія на позитивні зміни з’явилася у розпорядженні Уряду від 11.10.18 про запровадження другого рівня пенсійного забезпечення з 01.01.2019 року. Та нажаль цей документ не мав свого практичного підтвердження.

 

Закон про пенсійне забезпечення № 6677, зокрема другого рівня насправді було розроблено ще від 10.07.2017 та навіть схвалено парламентським комітетом. Проблема полягає у тому, що цей важливий закон жодного разу не було поставлено на голосування.

 

На нашу думку це в черговий раз підтверджує пріоритетність власних інтересів чинної влади над державними. Намагання за будь-яку ціну залишатися на непрозорих схемах розподілу державних коштів визначає постійне погіршення пенсійного забезпечення в Україні.

 

Звісно що деякі свідомі й відповідальні представники влади та громадські активісти усіляко намагаються забезпечити прийняття важливих законів, однак це не завжди вдається.

 

У підсумку слід зазначити, що чинна влада багато чого обіцяє та дуже повільно виконує обіцяне, намагаючись перш за все забезпечувати свої власні потреби. 

 

Фото: https://www.epravda.com.ua

1674
2019-02-22

Додати коментар