Останні новини

Новина

МЕДИЧНА РЕФОРМА, ЩО УКРАЇНЦІ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ?

Всі ми, в тій чи іншій мірі, чули про те, що в Україні проходить реформування різних галузей суспільного життя. Але які саме сфери знаходяться в стані реформації та звідки наше суспільство черпає про це інформацію? Соціологічна група «Рейтинг» провела ряд соціологічних опитувань, щодо інформованості українського суспільства про хід реформ в Україні.

 

           Серед реформ та законодавчих нововведень які були затверджені Верховною Радою, найбільш відомі для громадян України є пенсійна та медична реформи: 86-88% респондентів сказали, що чули про такі ініціативи, 69% знають про реформу освіти та 64% про судову.

 

        Що стосується саме медичної реформи, більше всього знають люди про введення системи безкоштовного (або з невеликою доплатою) надання ліків від діабету, астми і серцево-судинних захворювань по рецепту лікаря (74%) (цю ініціативу, до речі, найбільш підтримують) та про введення загально-державного медичного страхування (71%). Дві третини опитаних заявили, що знають про підвищення заробітних плат лікарям шляхом заключення контрактів на обслуговування пацієнтів.

 

           Більше половини – 55%, знають про започаткування госпітальних округів з однією багатопрофільною лікарнею в кожній області і 4-5 лікарень інтенсивного лікування другого рівня (по одній в кожному госпітальному окрузі) для надання послуг невідкладної допомоги цілодобово. Також 53% опитаних стверджують, що знають про створення Центрів суспільного здоров’я в кожній із областей, метою яких є, насамперед, попередження захворювань, уникнення епідемій і популяризацію здорового способу життя. 51% респондентів знають про введення референтного ціноутворення на лікарські засоби для гарантування справедливості та адекватності цін на роздрібну торгівлю у відповідності до угоди між Міністерством охорони здоров’я та фармацевтичними компаніями.

     

           47% опитаних відповіли, що знають про введення жорсткого контролю над громадськими фондами для будування Охматдитів. Найменше знають про надання субсидій на медичні послуги внутрішньо переміщеним особам з Донбасу та Криму ця цифра складає лише 39%.

 

       Більше половини опитаних, а саме 56%, найбільш довіряють телебаченню, як до джерела достовірної інформації. Чверть відповіла, що довіряють інтернету, соцмережам та газетам – 15-16%.

 

         Важливим фактором ефективного втілення реформ є обізнаність суспільства в суті змін. Тому, будьте в курсі всіх подій і тоді ви краще знатимете країну у якій проживаєте.

1506
2018-02-09

Додати коментар