Останні новини

Новина

Кожен має право голосу, але не завжди це гарантовано

Україна і українці затомовують подих, ось ось вся країна обере собі Президента України. Зробити в першому турі зможе зробити кожен хто має право голосу 31 березня. Тим не менше не зважаючи на важливість цих виборів для майбутнього України не всі наші співвітчизники зможуть це право реалізувати.

 

І головна причина полягає в тому, що в заявлений дедлайн до 25 березня включно Державні реєстри виборців не змогли посприяти аби всі бажаючі українські громадяни змогли тимчасово змінити адресу голосування чи стати на облік, щоб проголосувати за місцем фактичного проживання чи працевлаштування.

 

Не будемо лукавити, якщо скажемо, що останні тижні перед виборам місцеві державні реєстри виборців були в буквальному сенсі переповнені охочими в законодавчий спосіб змінити адресу для голосування. Певна річ більшості громадянам, що по кілька годин стояли в черзі на документ, а по-суті папірець, розміру як четвертина аркуша паперу А4, не було затишно, комфортно. Але найголовніше, і про це стверджують в своїх дописах громадські активісти, навіть кілька разове займання черги протягом кількох діб для багатьох бажаючих українців не гарантувало отримання бажаної довідки, що  забезпечує можливість для виборця проголосувати на будь-якій дільниці  за його бажанням. 

 

Про комфорт людей під час «штурму» державних реєстрів виборців, пропонуємо кілька живих фото  з ДРВ Києво-Святошинського району, що зроблені одним  із виборцем в останній для зміни адреси голосування.

 

 

За даними моніторингових організацій, більше 100 тисячам українці по суті усміхнулась фортуна і вони точно 31 березня, а якщо буде потрібно то і 21 квітня проголосують за оптимальну для себе кандидатури на заміщення вакансії глави держави.

 

Інші десятки тисяч українських виборців лишається по суті брати участь в неофіційних електронних опитуваннях , кого вони б обрали якби вибори відбулись найближчим часом.

Що можемо отримати в наслідок такого підходу до гарантування виборчих прав?

 

Насправді крім розчарування в інститутах влади і головне в державі у тих людях, які не зможуть проголосувати це не дасть. 

 

Безперечно цей факт стане предметом для політичних спекуляцій ряду політичних сил, які намагатимуться на цьому спекулювати.

 

Водночас з цієї не приємної історії українська влада має зробити важливий урок. Правами людини не можна спекулювати, права людини потрібно гарантувати не зважаючи на свої політичні рейтинги чи довіру/ недовіру до тих чи інших виборців. Кожен має право голосу і лише відповідальна влада і держава це розуміють і гарантують на зважаючі на часто змінюючи політичні циклони. 

 

В той же час кожен українець не має розчаровуватися у демократичних виборах, адже  є можливість в разі проведення другого туру президентських виборів прийти в державний реєстр виборців і отримати тимчасову виборчу реєстрацію але ЗАВЧАСНО, а не за пару діб до 21 квітня. Крім того, до жовтня є час аби вже на парламентських виборах обрати тих депутатів, які врешті решт приймати те законодавство, яке сприятиме тому, що не зважаючи на місце народження, фактичної роботи, статус ВПО, людина не мала бюрократичного геморою при зміні своєї виборчої адреси, а також проголосувати за президента, парламентаря і депутати громади он-лайн.

 

1664
2019-03-26

Додати коментар