Останні новини

Новина

З ЛЮТОГО У ФАСТОВІ ПОБІЛЬШАЄ «ДОСТУПНИХ ЛІКІВ»

Кабінетом Міністрів України було розширено програму «Доступні ліки», за якою можна отримати препарати від хронічних захворювань в аптеці за рецептом безкоштовно, або з незначною доплатою. З лютого 2018 року перелік препаратів, що входять до програми, збільшився на 20%.

 

      В оновлений перелік увійшли 239 препаратів від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми, які застосовуються для амбулаторного лікування (раніше до програми були включені 198 препаратів). Стало більше на 24 препарати від серцево-судинних захворювань, на 14 - від діабету ІІ типу, на 3 – від бронхіальної астми.

 

         Загалом, понад 47 препаратів з оновленого переліку можна отримати в визначених урядом аптеках безкоштовно за рецептом лікаря. Так, наприклад, найдешевший з них «Еналаприл» (від серцевих захворювань) українського виробника, який коштує 4,76 грн., найдорожчий – «Пульмікорт» (від бронхіальної астми) швецького виробника, вартість якого досягла 878,54 грн.

 

        Зауважимо, що вартість цих препаратів повністю компенсує держава, їх надають безкоштовно, за інші препарати пацієнт здійснює незначну доплату.

 

Як дістати «доступні ліки» громадянину?

 

             По-перше, потрібно звернутись за рецептом до лікаря первинної ланки – сімейного лікаря чи терапевта, що працює в поліклініці, амбулаторії або має власну практику. Тільки він має право виписати рецепт на ліки, що беруть участь в програмі.

 

              По-друге, в рецепті лікар вказує діючу речовину, а не торгову назву препарату.

 

              По-третє, прийти з рецептом до аптеки з позначкою «Доступні ліки» і обрати препарат, який містить вказану в рецепті діючу речовину та отримати його безкоштовно або з незначною доплатою.

 

               Для довідки. У Фастові, аптеки програми «Доступні ліки» знаходяться за адресою: вул. Л. Толстого 26, Садова 1, Соборна 47, Соборна 24, Привокзальна 25, Галафєєва 47/А та Кірова 57.

 

                А от у Фастівському районі «Доступні ліки» можна знайти в: с. Велика Снітинка: вул. Трудова, 31; в смт. Борова: вул. Миру 33-А та Івана Франка 14.

1786
2018-02-09

Додати коментар