Останні новини

Новина

Здорова молодь – гідність нації!

12 серпня 2019 року в Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ» відбулась прес-конференція на тему: «Здорова молодь – гідність нації!».

 

Головним питанням до обговорення стала проблема наркоманії в України та розповсюдження наркотиків через інтернет та телеграм-канали.

За неофіційними даними станом на січень 2018 року в Україні зафіксовано 346 000 наркозалежних осіб (особи, які вживають ін’єкційні наркотики). Найвразливішою категорією осіб, які піддаються наркоманії є діти та підлітки. Нажаль, як зазначили експерти, віковий рівень людей, які потрапляють до наркозалежності з кожним роком зменшується. У 2016 році ця цифра складала 15-17 років, на даний момент ця цифра складає 10-11 років.

 

Експерти обговорювали наслідки проблеми наркоманії та намагались знайти нові шляхи вирішення цієї проблеми.  

 

Леонід КРИСОВ, методист відділення методичного забезпечення соціальної роботи, вже 21 рік працює в центрі соціальної служби для сім’ї та молоді, які допомагають людям, які опинились в складних життєвих обставинах саме через те, що члени їх сім’ї вживають наркотичні речовини. «Насправді ми відстаємо від Європи, до якої ми так прагнемо, тому що вся Європа працює на первинну профілактику, на роботу з населенням на попередження. А ми боремося вже з наслідками вживання наркотичних речовин, які досить суттєві», - наголосив Леонід КРИСОВ.

 

Оксана ПРИДАТКО, психолог, КМНЛ «СОЦІОТЕРАПІЯ», психотерапевт, зауважила, що останніми роками змінилась картина ситуацій з якими вона стикається професійно. «Якщо раніше це було ін’єкційне вживання опіоїдів, то зараз кожний третій випадок, це звернення батьків, які підозрюють у своїх дітей вживання наркотичних речовин», - підкреслила Оксана ПРИДАТКО. Як зауважила експертка на перше місце по вживанню наркотичних речовин виходить марихуана, на другому місці це ейфоретики і на третьому місці мефідрон.    

 

Георгій ЗАНТАРАЯ, чемпіон світу та Європи з дзюдо, дуже вдячний секції дзюдо за те, що вона вберегла його від вживання наркотичних речовин. «Я за те, щоб наша держава і наші чиновники розвивали спорт, спорт це один з тих ключиків, які тримають молодих хлопців в здоровому способі життя. Здоровий спосіб життя - це здорові діти і здорова Нація», - наголосив  Георгій ЗАНТАРАЯ.

 

Альона ГРЕБЕНЧУКОВА, голова Подільської районної організації Товариства Червоного Хреста України у м. Києві, зазначила, що проблема наркоманії досить велика, кількість молодих людей, які починають вживати наркотики та тих хто вже має залежність зростає. «Вживання наркотиків несе за собою супутні хвороби та проблеми. При вживання психоактивних речовин імунітет людини падає, і в результаті ми маємо  підвищення захворюваності на туберкульоз, люди ведуть не захищені полові контакти, а в результаті поширення ВІЛ інфекції»,- наголосила  Альона ГРЕБЕНЧУКОВА.

 

«Сьогодні в державі не має програми з первинної або вторинної профілактики, натомість ми маємо тиск на реабілітаційні центри», - зауважив Володимир КУРАЧ, директор департаменту Всеукраїнського Патріотичного Руху «Гідність Нації»

 

Всі експерти наголосили, що ми маємо говорити про первинну профілактику аби уникнути самої проблеми.

 

 

1147
2019-08-12

Додати коментар