Останні новини

Новина

Мітинг «Проти дискримінації нещеплених дітей, за вільний доступ до освіти!»

22 серпня 2019 року в Києві біля Адміністрації Президента відбувся мітинг «Проти дискримінації нещеплених дітей, за вільний доступ до освіти!», який був організований громадською організацією «Вакцинація: Вільний Вибір».

 

В Україні спостерігається ускладнена епідемічна ситуація і вже два роки триває спалах кору. Українські батьки вже давно поділилися на два табори — прихильників та противників щеплення.  Батьки офіційно дають згоду на вакцинацію дитини. Є обов’язковий календар щеплень, але законодавча норма передбачає право батьків дитини (віком до 15 років) відмовитися від проведення профілактичних щеплень — за умови, якщо лікар провів медичний огляд та об’єктивно проінформував їх про наслідки і можливі ускладнення такого рішення.

 

Зібралось багато людей з дітьми з різних куточків України. Батьки вкотре вимагали скасувати рішення про заборону відвідування шкіл та дитячих садків дітям без профілактичних щеплень.

 

Люди вирішили звернутися до Президента України як Гаранта Конституції з метою захистити права всіх українських дітей та право на вільний вибір батьками медичних послуг.

 

З 2000 року в Україні діє Закон «Про захист населення від інфекційних хвороб», який визначає обов’язковість проведення щеплень (ст. 12), а статтею 15 цього ж Закону встановлено, що дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів (виховних, навчальних, оздоровчих та інших) не дозволяється. Календар профілактичних щеплень затверджено наказом Міністерства охорони здоров'я № 595 від 16.09.2011 року та включає обов'язкові щеплення проти кору в 12 місяців та 6 років.

 

Тобто законодавство підтверджує можливість відмовитися від щеплення, але наслідком може бути переведення дитини на альтернативну форму освіти, а тягар забезпечення цього явища лягатиме на плечі батьків.

 

Таким чином можемо зробити висновок, що Вашу дитину не мають права не прийняти до навчального закладу, проте, мають право заборонити відвідувати у разі відсутності щеплень, які передбачені календарем обов’язкових щеплень.

1396
2019-08-22

Додати коментар

Имя: UkpDA
Текст: Drugs information. What side effects? <a href="https://prednisone4u.top">where to get generic prednisone without rx</a> in Canada. Actual about medicine. Read information here. <a href=https://bibo-log.blog.ss-blog.jp/2010-03-01-2?comment_success=2021-01-10T00:55:22&time=1610207722>Everything trends of medication.</a> <a href=https://activity.rmu.ac.th/home/ViewActivity/214>Some about medicament.</a> <a href=https://www.htus.ac.kr/board/board.php?b_id=015&page=1&w_id=2264&m=>Everything information about medicament.</a> 9784099