Останні новини

Новина

Рахункова палата назвала втрати бюджету від зміцнення гривні

Держбюджет України недоотримав 9,2 мільярда гривень через зміцнення гривні.

 

Зміцнення гривні з початку року стосовно долара США на 9% призвело до недовиконання плану доходів державного бюджету України на 9,2 мільярда гривень у зв'язку з відхиленням від офіційного курсу національної валюти від закладеного показника в законі про держбюджет на поточний рік.

 

Як повідомили в прес-службі Рахункової палати України з посиланням на главу відомства Валерія Пацкана, майже 40% обсягу доходів держбюджету розраховується із застосуванням курсу гривні до долара США або євро, тому дуже важливо зробити якісніший прогноз курсу гривні для розробки проекту держбюджету на 2020 рік.

 

У повідомленні з посиланням на Пацкана зазначається, що в майбутньому через зміцнення гривні буде збільшуватися негативне сальдо торгового балансу. "Зміцнення гривні буде стимулювати зростання імпорту і стримувати експорт українських товарів та послуг. Водночас це буде стримувати зростання цін, насамперед на імпортні товари", - цитує прес-служба голову Рахункової палати. За його словами, надалі курс гривні впливатиме кон'юнктура на світових сировинних ринках основних товарів українського експорту та критичного імпорту; економічна ситуація в країнах, де знаходиться значна кількість трудових мігрантів з України та ситуація на ринку внутрішніх запозичень. "Саме тому дуже важливо, щоб прогноз по гривні був оновлений, адже на ньому буде ґрунтуватися бюджет на наступний рік. Так само майбутній уряд має оперативно підготувати держбюджет на наступний рік, і бюджетну декларацію на 3 роки", - підкреслив Пацкан.

 

Як повідомляв УНІАН, за даними Мінфіну, загальний фонд державного бюджету України за січень-липень 2019 року виконаний з дефіцитом в розмірі 1,1 мільярда гривень. Українська гривня на початку липня подолала психологічну позначку 26 гривень за долар і продовжує практично безперервно зміцнюватися.

джерело: unian

 

1119
2019-09-26

Додати коментар