Останні новини

Новина

У Києві учень ліцею захворів на дифтерію

У Києві зафіксували випадок дифтерії — захворів один з учнів ліцею №303, який не мав щеплення через відмову батьків.

 

Про це повідомили в департаменті освіти та науки Києва. Повідомлення про симптоми дифтерії в учня надійшло 23 жовтня.

«За інформацією адміністрації закладу освіти, було прийнято рішення про введення карантинних заходів у класі, де навчається дитина, у тому числі забезпечено заходи прибирання кабінету з дезінфікуючими засобами та оглядом дітей медичною сестрою», — йдеться у повідомленні.

 

24 жовтня міська санітарна служба підтвердила, що в учня дифтерія, після чого було «забезпечено спеціальну обробку приміщень ліцею». «Усім батькам уже завтра запропоновано здійснення огляду лор-лікарем дітей учнів початкової школи №303 у медичному кабінеті ліцею», — додали у департаменті.

 

За даними Центру громадського здоров'я, захворів 9-річний хлопчик, який не мав щеплення через відмову батьків. «Хворий мав контакт із 45 людьми, з них 36 дітей, огляд яких заплановано на 25 жовтня», — йдеться у повідомленні. У центрі також нагадали, що в усіх регіонах країни є достатня кількість вакцин.

 

Зазначимо, що нещодавно спалах дифтерії виник в Ужгороді — захворіли 15 студентів Ужгородського національного університету, які приїхали на навчання з Індії. Про це «Укрінформу» повідомили в «Обласній інфекційній лікарні» Закарпатської облради.

 

Дифтерія — гостре інфекційне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом, однак ним можна заразитися через предмети побуту, посуд та іграшки. Тяжкість хвороби обумовлена ​​вкрай отруйним токсином, який виділяє дифтерійна паличка. Найчастіше вражає ротоглотку, але нерідко зачіпає гортань, бронхи, шкіру та інші органи.

Дифтерія має смертельний результат в 5-10% випадків; вищий показник смертності спостерігається серед дітей молодшого віку. Під час останньої епідемії дифтерії в Україні в 1991-1998 роках захворіло близько 20 тисяч осіб, близько 700 із них померли.

Запобігти дифтерії можна за допомогою вакцинації, проте вакцина не гарантує повний захист від розвитку дифтерії при зустрічі зі збудником, але значно зменшує кількість важких форм хвороби.

джерело: hromadske

973
2019-10-25

Додати коментар