Останні новини

Новина

Програма медичних гарантій (ПМГ): Що передбачає та чому на неї виділено 72 млрд гривень?

Нещодавно, Верховна Рада України ухвалила Державний  бюджет на 2020 рік. В якому на охорону здоров’я виділено – 113 мільярдів гривень. Доречі, це більше на 13% за цьогорічний бюджет. З цієї суми 64%, або 72 млрд грн. становить Програма медичних гарантій (ПМГ).

 

На сайті Міністерства охорони здоров’я зазначають:


‘’Вже у квітні 2020 року в Україні вперше запрацює Програма медичних гарантій (ПМГ). Вона включає в себе 6 видів медичної допомоги:


1. первинну
2. спеціалізовану
3. амбулаторну
4. госпітальну
5. екстрену
6. паліативну

А також, реабілітацію і реімбурсацію лікарських засобів. Це означає, що у квітні 2020 року принцип «гроші йдуть за пацієнтом» запрацює на всіх рівнях медичної допомоги. Програму медичних гарантій реалізує Національна служба здоров’я України’’. Щодо розподілу коштів, то у Законі України ‘’Про Державний бюджет’’ схвалено, що:


 на первинну медичну допомогу — 19,1 млрд. грн.;
 на спеціалізовану амбулаторну та госпітальну допомогу за новою моделлю фінансування з 1 квітня 2020 року закладено 44,4 млрд. грн.;

 на екстрену медичну допомогу, що надаватиметься в рамках програми медичних гарантій — 4,6 млрд. грн. (на 22% більше);
 на медичну реабілітацію — 0,5 млрд грн.;
 на паліативну медичну допомогу — 0,3 млрд. грн.


Крім цього, на урядову програму ‘’Доступні ліки’’ передбачається 2,1 млрд. грн., що на 1,2 млрд. грн. більше у порівнянні з цим роком. Сьогодні за цією програмою українці отримують ліки від серцево-судинних захворювань, діабету 2 типу та бронхіальної астми безоплатно або з незначною доплатою за електронним рецептом свого лікаря (терапевта, сімейного лікаря або педіатра).


Окремо бюджетом на 2020 рік передбачено 207,9 млн. на фінансування послуг з супроводу та профілактики ВІЛ, що дозволить розширити охоплення послугами з 252 тис. українців в 2019 році до понад 356 тисяч українців у 2020. На лікування цукрового та нецукрового діабету на наступний рік виділено близько 1,2 млрд. грн. Із квітня 2020 року відбудуться суттєві зміни у реімбурсації препаратів інсуліну – фінансування здійснюватиме Національна служба здоров’я України. А у першому кварталі відповідне фінансування здійснюватиметься за субвенцією.


Також, у 2020 році продовжується розвиток системи екстреної медичної допомоги. Як і у 2019 році, на закупівлю автомобілей та навчання працівників екстреної медичної допомоги
закладається 922,5 млн. грн. Ця сума у 2020 році дозволить регіонам закупити близько 470 нових автомобілів для порятунку життів та обладнати 19 навчальних центрів у регіонах. Як на мене, це є однією з найважливіших систем, яку потрібно розвивати та вкладати кошти. Адже, головна задача – встигнути врятувати якомога більше життів.

 

Оксана ЛУК'ЯНЧУК

студентка, політолог,

НПУ імені М.П. Драгоманова

902
2019-11-25

Додати коментар