Останні новини

Новина

ПЕНСІЇ ДЛЯ УЧАСНИКІВ АТО

9 лютого 2018 року до Верховної Ради України було подано законопроект № 8033 про внесення зміни до статті 1 Закону України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною" щодо призначення пенсій учасникам АТО, нагородженим орденом України.

 

        Ініціаторами законопроекту виступили група депутатів: Білозір О. В.;  Кужель О. В.; Денісова Л. Л.; Заружко В. Л.; Куніцин С. В.; Лопушанський А. Я.; Дехтярчук О. В.

 

      В обґрунтуванні законопроекту зазначається, що антитерористичну операцію на Сході України не внесено до «Переліку держав і періодів бойових дій на їх території», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1994 року № 63, учасники АТО нагороджені орденами України за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, зокрема, орденом «За мужність» та орденом «Богдана Хмельницького», не підпадають під формулювання пункту 2 статті 1 Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною».

 

         Внаслідок цього, розмір пенсії за особливі заслуги учасникам АТО, нагородженим орденами України, встановлюється відповідно до абзацу четвертого статті 5 Закону у розмірі від 20 до 25% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, як особам, нагородженим одним із орденів України (пункт 6 статті 1).

 

         Законопроектом пропонується викласти у новій редакції пункт 2 статті 1 Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною», доповнивши його словами: «або участь в антитерористичній операції (забезпеченні її проведення)» і тим самим поширивши дію цього пункту на учасників антитерористичної операції на Сході України, тим самим забезпечуючи встановлення соціальної справедливості в частині врегулювання питання розміру пенсії за особливі заслуги перед Україною учасникам антитерористичної операції, які нагороджені орденом України та членам сімей загиблих (померлих) учасників АТО, яких посмертно нагороджено орденом України.

 

              Фото: informator.media

1787
2018-02-15

Додати коментар