Останні новини

Новина

ВІЛ та СНІД атакують Україну з новою силою: тисячі інфікованих, у МОЗ б'ють на сполох

За 10 місяців в Україні зафіксували понад 13 тисяч випадків ВІЛ-інфекції та понад 6 тисяч випадків СНІДу

 

За останні 10 місяців в Україні зафіксували понад 13 тисяч випадків ВІЛ-інфекції, понад 6 тисяч випадків СНІДу та майже 2,5 тисячі смертей, зумовлених СНІДом. Про це повідомляє Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України.

Під медичним наглядом перебуває близько 136 тисяч ВІЛ-інфікованих українців. 

 

Рівень поширеності ВІЛ серед української молоді віком 15–24 роки поступово знижується. Це свідчить про ефективність профілактичних заходів і стабілізацію епідемічної ситуації щодо ВІЛ-інфекції.

Найпоширенішим шляхом зараження ВІЛ-інфекцією в Україні досі є незахищений секс.

 

У Центрі громадського здоров’я МОЗ стверджують, що Україна від "А" до "Я" забезпечена новітніми препаратами для лікування ВІЛ. Майже 123 тисячі ВІЛ-позитивних осіб отримують лікування, у тому числі на окупованих територіях. 

Тестування на ВІЛ в Україні - безкоштовне і відбувається за рахунок держави. Уряд планує розширити мережу закладів, де можуть протестувати кожного бажаючого українця. Цим самим ефективність боротьби із захворюванням стрімко зросте.

 

Як відомо, 27 листопада уряд ухвалив Державну стратегію протидії ВІЛ-інфекції та СНІДу. Одним з її акцентів є удосконалення системи ефективного виявлення ВІЛ. 

 

джерело: znaj.ua/

853
2019-12-03

Додати коментар